Przynajmniej ukierunkuje

15 października 2012

Co można teraz powiedzieć o rynku motoryzacyjnym? Jedyne co można powiedzieć to fakt, ze coraz mniej kupujemy samochodów i coraz rzadziej korzystamy z serwisów samochodowych.

A dzieje się tak dlatego ponieważ kryzys sprawił, że mamy coraz mniej pieniądze, że nasza uwaga kieruje się nie na auta ale na to by zapewnić byt rodzinie. Poza tym nie zapominajmy, że kredyty coraz bardziej drogie, że nie stać jest teraz na nie wielu osób, no i banki nie są już tak skore do ich udzielania. W związku z tym salony samochodowe oraz serwisy zwalniają ludzie i w przeciągu roku zwolniły już ponad 2000 osób.

Ale jak się okazuje to nie wszystko bowiem planowane są redukcje ponad 3800 kolejnych osób. Takie są realia, kryzys finansowy, drogie kredyty, ostre warunki udzielania kredytów i efekt jest taki a nie inny, ponieważ wiemy, że przede wszystkim za kredyty kupowaliśmy i kupujemy samochody. A statystyki, które mówią, że mimo wszystko kupujemy nowe auta? Statystyki jednak nie podają że coraz więcej nowych aut kupują sami dealerzy na auta testowe i tym samym zawyżają statystyki. Nie można oczywiście powiedzieć, że aut w ogóle nie kupujemy.

Owszem są osoby nieźle zarabiające, których stać na drogie kredyty samochodowe. A oferta jest nadal bogata i w tej sytuacji nadal też najlepiej sięgnąć po ranking kredytów samochodowych. A tenże ranking kredytów samochodowych mówi nam, że najlepsze oferty maja takie banki jak bnp paribas, multibank oraz credit agricole. Warto tez sprawdzić w takich bankach jak mbank, aliro bank i santander. Oczywiście doskonale tez zdajemy sobie sprawę, że sam ranking kredytów samochodowych to nie wszystko, ale z pewnością przynajmniej ukierunkuje nas i da nam wiele informacji.

W każdym razie oferta kredytów samochodowych jest nadal bardzo bogata, banki nie odżegnują się całkowicie od udzielania kredytów samochodowych, maja tylko zaostrzone warunki i droższe kredyty.