Banki producenckie

29 kwietnia 2013

Od kilku lat w naszym kraju konsumenci mogą korzystać z banków, które pracują pod szyldem marek samochodowych. Każdy z nas bowiem na pewno słyszał o takich bankach jak chociażby Toyota Bank, lub też Volkswagen bank.

Dzisiaj przedstawimy Państwu krótką charakterystykę toyota banku – historię, najważniejsze produkty i prognozy rozwoju. Nie da się ukryć , że zbieżność nazw nie jest w tym kontekście przypadkowa. Oczywiście Toyota bank jest związany z japońskim koncernem samochodowym i jest de facto jego integralną częścią. Historia owego banku w naszym kraju zaczęła się w 2000 roku. Pierwszym krokiem na polskim rynku niewątpliwie była działalność banku pod hasłem leasingu. W 2002 roku leasing z ramienia Toyota banku był już bardzo popularny wśród polskich konsumentów.

Warto nadmienić, że Toyota bank nie posiada w swojej ofercie żadnych oddziałów. Istnieje bowiem jedna jedyna centrala, która skupia na sobie wszystkie działania. Jednak warto nadmienić, że oprócz oczywistego kredytu samochodowego ów bank jest w stanie zaoferować swoim klientom dodatkowe produkty. Dodatkowo oferta przygotowana jest nie tylko dla klientów indywidualnych ale również dla klientów korporacyjnych. Oprócz kredytów bank ma w ofercie również instrumenty depozytowe. Przez długi czas lokata Toyota banku uznawana była za jedną z najciekawszych alternatyw na polskim rynku. Dystrybucja internetowa jest w tym banku silnie zdynamizowana i rozwinięta , ponieważ Toyota bank nie posiada żadnych placówek.

Dlatego wszystko dzieje się na wirtualnej płaszczyźnie. Jeżeli osoba, która zaciąga w owym banku kredyt samochodowy chce dodatkowo wziąć kartę kredytową to również jest taka opcja. To jednak jak wiadomo jest uzależnione od wielu wytycznych, które bank testuje. Karta kredytowa to jednak zawsze dosyć spore koszty.