Rozważmy wiele opcji na własne auto

2 października 2014

Jaki jest rynek kredytowy doskonale wiemy, jaka jest polityka kredytowa banków również wiemy i jak wygląda obecnie rynek samochodowy też wiemy, przecież na bieżąco śledzimy co się na nim dzieje i gdzie można dostać najlepszy kredyt samochodowy.

W takim razie gdzie można dostać najlepszy kredyt samochodowy?

Z rankingów wynika że od dawna najlepszy kredyt samochodowy można dostać w takich bankach jak mbank, które pobiera prowizję od kredyty w wysokości 3 procent, maksymalny wiek auta nie może przekraczać 1 toku, maksymalna kwota kredytu to 450 tysięcy złotych oraz kredyt ten oprocentowany jest na 7,34 proc. co chyba nie jest wygórowanym oprocentowaniem jak na tego typu kredyty. Następny w kolejności bank który uważa że te jego kredyt samochodowy jest najlepszy nazywa się multibank i pochodzi z tej samej grypy BRE. I ten bank bierze tylko 1 procent prowizji, maksymalny wiek auta również nie powinien przekraczać jednego roku, ale maksymalna kwota kredytu to już tylko 100 tysięcy złotych, natomiast jego oprocentowanie wynosi 6,24 procent a więc jest niższe. No i trzeci w kolejności najlepszy kredyt samochodowy wywodzi się z raiffeisen polabank który oferują oprocentowanie zdecydowanie wyższe bowiem wynosi już 11,07 proc., prowizja w tym banku wynosi 2 procent natomiast kredytuje nawet do 7 lat auta oraz kredyt można wziąć do wysokości 200 tysięcy złotych. O wszystkim decydują szczegóły i dlatego jeżeli ktoś myśli o zakupie auta za kredyty samochodowe w bankach komercyjnych powinien dokładnie sprawdzić oferty tych banków.

Ale są też przecież kredyty samochodowe w bankach samochodowych. Zazwyczaj takie oferty są bardziej atrakcyjne dla klienta i bardziej urozmaicone dlatego warto też sprawdzić również te oferty.

Ale jest też inne wyjście dla tych którzy starają się wejść w posiadanie czterech kółek, mianowicie leasing, który jest bardziej ekonomiczny od kredytów. Trzeba mieć po prostu pomysł na własny samochód.