Dzisiejszy świat składa się z kredytów

19 marca 2013

Dzisiejszy świat składa się z kredytów. Jeszcze jak nasi rodzice byli młodzi większość dóbr była dostępna i po niższej cenie i na korzystniejszych warunkach. Kredyty nie były tak powszechne, większość ludzi całe życie zbierało środki aby móc sobie coś kupić.

Dzisiaj jest odwrotnie. Najpierw kupujemy później całe życie spłacamy. Czy nam się to podoba czy też nie taka kolej rzeczy…

Kredyty w bankach są dzisiaj tak powszechne jak chodzenie do pracy. Potrzebuje samochodu – ciach kredyty samochodowe, potrzebuje odpocząć – proszę bardzo kredyt na wakacje. Nawet jeżeli chcemy odświeżyć nasze mieszkanie to bank ma dla nas intratną propozycje kredytu remontowego. Na każdą okoliczność znajdzie się ciekawa opcja kredytowa. Które kredyty są najbardziej popularne wśród Polaków?

Przede wszystkim te, które nie wymagają nadmiernej ilości formalności. Jesteśmy pod tym względem szalenie wygodni. Nie chce nam się czekać w bankowych kolejkach czy załatwiać stosu formalności. Wolimy mieć wszystko załatwione i dane od ręki. Kredyty gotówkowe wydają się zatem najlepszym rozwiązaniem – nie wymagają serii dokumentów plus są przeznaczone na iście dowolny cel. Podobna zależność tyczy się również pożyczek w para bankach. Są one bardzo popularne wśród osób , które nie mają zdolności kredytowej. Jednak działalność instytucji poza finansowych zostanie niedługo skrócona poprzez Komisję Nadzoru Finansowego. Chce ona narzucić na para banki kilka dodatkowych obostrzeń, które zredukują ich pole działania.

Nie wiele osób o tym wie, ale pożyczka w para banku oprocentowana może być nawet na kilkaset procent. A to oznacza, że oddajemy kilka razy tyle ile pożyczyliśmy. W niektórych firmach klient musi spłacić nawet dziesięć razy tyle ile wziął. To rozbój w biały dzień. Jednak to my klienci się na to godzimy.