Ciekawa propozycja ING

23 lipca 2009

ING to nie tylko bank, ale cała wręcz korporacja finansowa. ING od pewnego czasu zajmuje się także leasingiem i to z bardzo dobrym skutkiem. ING prowadzi długoterminowy wynajem, finansuje zakup samochodów osobowych dla firm, no i oczywiście prowadzi także leasing samochodów. Poczynając od osobowych nowych i używanych poprzez ciężarowe, aż do zarządzania flotami klientów. Formułując to bardziej przystępnie firma zajmuje się utrzymaniem w ciągłym ruchu pojazdów, naprawami, zarządzaniem, szkodami, wymianą opon, serwisowaniem oraz wszystkimi innymi czynnościami związanymi z bazą samochodową. Mało tego, ING udostępnia, w razie zaistniałych konieczności, samochody zastępcze z własnej floty – nawet na kilka dni. Niewiele firm leasingowych prowadzi tak kompleksową obsługę.

– Wszystko to prawda, bowiem od pewnego czasu również jestem klientem ING – twierdzi właściciel dużej firmy transportowej. – Od jakiegoś też czasu prowadzę dość dużą firmę transportową. Zaczynałem jak wielu moich kolegów z branży od jednego samochodu. Teraz mam ich 20 i nie narzekam na brak pracy dla moich pojazdów. W moim przypadku całą obsługę związaną z utrzymaniem w ruchu pojazdów wziął na siebie ING. Mnie nic nie obchodzi. Mam mieć w dobrym stanie technicznym samochody i koniec. Po co mam zatrudniać mechaników, księgowych, całą obsługę techniczną, zaopatrzenie, ponosić przy tym gigantyczne koszty. Zajmuje się tym firma ING, a ja im za tę usługę płacę. Oczywiście musiałem sobie to wszystko dokładnie skalkulować, przeliczyć i wyszło mi, że lepiej na tym wyjdę jeżeli wybiorę tę usługę, bez zatrudniania rzeszy pracowników. Być może w czasach peerelu była taka potrzeba, teraz dobrze zarządzana firma musi przeliczać każdy grosz. Dlatego ta opcja wydaje mi się najrozsądniejsza.

– Z usługi tej, czyli zarządzaniem flotą klienta, korzysta coraz więcej przedsiębiorców i o ile wiem chwalą to sobie. Najważniejsze dla naszych klientów są sprawy finansowe, więc może kilka słów o finansach. Stosujemy stałą stopę procentową, zakładamy też stałą wartość końcową pojazdu, co w konsekwencji minimalizuje ryzyko wartości końcowej, tzw. „rezydualnej”.

Proponujemy również stały koszt serwisowania, przeglądów, napraw oraz wymiany opon. No i atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe. Chciałbym w tym miejscu mocno podkreślić, iż działania ING są wysoce profesjonalne, bowiem dysponujemy wysoce kwalifikowana kadrą. Klient musi od nas odejść zadowolony, nie możemy sobie pozwolić na ignorowanie jego uwag.