Ranking kredytów samochodowych-wakacje 2009

30 czerwca 2009

Wakacje to piękny okres nawet w naszej strefie klimatycznej. Niemniej jednak nawet w tym okresie cześć z nas poświęca czas na zakup samochodu. Przedstawiam więc najnowszy ranking kredytów samochodowych na zakup nowego pojazdu z salonu oraz aut używanych.

Na szczęście jest szansa na tańsze kredyty samochodowe z uwagi na ostatnią obniżkę stóp procentowych ze strony Rady Polityki Pieniężnej. Niemniej jednak obecny ranking kredytów nie przynosi jakieś totalnej rewolucji. Dla kredytów samochodowych na nowe auta dominuje oferta Dominet Banku, który (przy kwocie kredytu na poziomie 50 tys. zł i wkładzie własnym 10 tys. zł) proponuje realne oprocentowanie na poziomie 10%. Rata kredytu na 5 lat w takim przypadku 1051,78 zł. Z dodatkowych opłat towarzyszących kredytowi jest prowizja 2 procent oraz dodatkowe ubezpieczenie na życie w kwocie 1,99 procenta od kwoty kredytu.
Drugie miejsce w rankingu zajmuje kredyt samochodowy banku BPH, który oferuje realne oprocentowanie na poziomie 10,04 procenta i ratę w wysokości 1052,75 zł. Prowizja wynosi 1,5 procenta i jest doliczana do kwoty kredytu. Co ciekawe kredyt samochodowy w banku BPH (marketingowa nazwa Kredyt Auto Sezam) nie wiążę się z koniecznością wykupienia dodatkowych ubezpieczeń.
Podium najlepszych kredytów na nowe auta (dla przypomnienia chodzi tu o kredyty samochodowe w kwocie 50 tys. zł) zamyka oferta kredytowa banku Lukas Banku (oferta dla stałych klientów). Kredyt ten posiada oprocentowanie na poziomie 10,39 procenta i ratę na poziomie 1060,59 zł. Z dodatkowych opłat mamy do czynienia tylko z prowizją za udzielenie kredytu w wysokości 1 procenta.

Jeśli o kredyty samochodowe na używane pojazdy to dla kredytu na kwotę 20 tys. zł najlepszą ofertę posiada w tej chwili bank BPH. Rzeczywiste oprocentowanie kredytu w skali roku to 10,46 procenta a rata kredytu 645,25 zł. Drugie miejsce zajął kredyt banku samochodowego GMAC Bank (kredyt na samochód używany dowolnej marki z Programu G2) z oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie 669,36 zł. Prowizja w tym kredycie wynosi 3% i żadnych dodatkowych opłat.
Trzecie miejsce w naszym wakacyjnym rankingu kredytów hipotecznych zajął kredyt Dominet Banku, który oferuje realne oprocentowanie na poziomie 13,36 procenta. Podobnie jak w kredycie na nowe samochody również w tym przypadku konieczne jest wykupienie ubezpieczenia na życie ze stawką 1,99 procenta.

Jak widać wakacje mogą sprzyjać zakupom samochodów oraz ich kredytowaniu. W tej chwili oprocentowanie (w ujęciu rzeczywistym) w granicach 10 procent rocznie to dobry wynik. Mniej jednak pocieszającą informacją jest to, że ceny samochodów (szczególnie używanych) wzrosły.