Najtańszy kredyt samochodowy na auto

17 lutego 2013

Kredyt samochodowy to zadłużenie, które finansuje zakup auta, dla wielu osób jest jedynym sposobem na kupno własnego auta, inwestycje w samochody nie należą do tanich, zwłaszcza nowych aut prosto z firmowego salonu. Jak więc znaleźć najtańszy kredyt samochodowy?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należałoby przejrzeć wiele ofert banków jednocześnie, można to zrobić z pomocą internetowych kalkulatorów i rankingów kredytów. Najtańszy kredyt samochodowy zresztą podobnie do innych rodzai zadłużeń to kredyt z niskim oprocentowanie marżą i ubezpieczeniem zadłużenia, warto również szukać kredytu, który nie będzie pobierał wysokich prowizji za samo udzielenie kredytu.

Najskuteczniejszym sposobem wyszukania dobrej oferty kredytu może być ranking kredytów klasyfikujący najbardziej korzystne zadłużenia, dzięki niemu nie musimy przeglądać ofert banków każdej z osoba. W sieci dostępne są również kalkulatory kredytów samochodowych, które jak łatwo się domyśleć obliczają raty konkretnych ofert banków. Kalkulator kredytu samochodowego poza podstawowymi pytania zadaje szczegółowe pytania odnośnie kredytowanego auta, pyta o rynek pochodzenia samochodu jego model markę czy rok produkcji.

Im więcej pytań zadaje kalkulator tym lepiej bowiem jego obliczenia dokonane są z większą dokładnością. Aktualnie poza tradycyjnymi bankami kredyty samochodowe oferowane są przez instytucje finansowe specjalizujące się wyłącznie w zakresie udzielania kredytów na auto, warto zainteresować się ich propozycjami. Niekiedy najtańszy kredyt samochodowy to kredyt z nieznanego wcześniej źródła.

Poza kredytem samochodowym istnieje inny sposób inwestycji w nowego auto, mowa o leasing w przypadku, którego leasingodawca oddaje w leasing auto leasingobiorcy, prawa własności przechodzą na leasingobiorce z chwila spłacenia wszystkich rat leasingowych.