Auto na raty czyli kredyt samochodowy

24 sierpnia 2012

Dla osób które nie posiadają zbyt wystarczającej ilości gotówki i pragnął zakupić nowy samochód istnieje jedno bardzo skuteczne rozwiązanie, mianowicie kredyt samochodowy.

Sprawdźmy więc jak kupić auto na raty a co za tym idzie wybrać najlepszą ofertę kredytu. Auto na raty oferuje dziś niemal każdy bank, mnożąc ilość banków przez ilość ofert dostępnych na rynku możemy się doliczyć sporej sumy. Aby przebrnąć przez masę propozycji jakie są nam narzucane warto skorzystać z internetowych pomocy dzięki którym łatwiej i szybciej wybierzemy właściwą ofertę.

Auto na raty to finansowanie niemal każdej inwestycji do której możemy zaliczyć pojazdy a więc nie muszą to być jedynie samochody osobowe ale również auta dostawcze czy skutery. Z kolei suma jaką możemy uzyskać od banku uzależniona jest od naszej zdolności kredytowej, im lepsza zdolność tym na większą sumę pieniędzy możemy liczyć. Musimy również pamiętać o tym, że banki zwykle wymagają od kredytobiorców wybrania konkretnego auta na jakie ma zostać udzielony kredyt.

Auto na raty czyli jak wybrać najlepszą bankową ofertę. Aby wybrać najlepszy kredyt samochodowy warto skorzystać z internetowej pomocy jaka jest kalkulator kredytowy, narzędzie potrafi obliczyć wysokość raty dla każdego kredytu, wystarczy uzupełnić odpowiednie pola o takie informacje jak suma kredytu, jego oprocentowanie, czas spłaty zadłużenia i informacje dotyczące kredytowanego auta ( rok produkcji, marka, model, rynek pochodzenia). Im więcej pytań posiada kalkulator, tym dokładniejsze obliczenia.

Musimy jednak pamiętać, że na ratę kredytu samochodowego znaczny wpływ ma również wspomniana już zdolność kredytowa, której kalkulator przewidzieć nie może, oznacza to, że rata jaką zaoferują nam bank może nie równać się w 100% z tym co obliczy dla nas kalkulator.