Kalkulator kredytowy samochodowy

26 sierpnia 2012

Kredyt samochodowy jak łatwo się domyśleć finansuje wszystkie inwestycje jakie można zaliczyć do kupna samochodu, niezależnie od tego czy pochodzi od prosta z salonu czy z drugiej reki. Z kolei na rynku kredytobiorcy maja bardzo duży wybór ofert kredytowych, sprawdźmy zatem jak wybrać najlepszą ofertę kredytu.

W sieci istnieje wiele pomocy dzięki którym łatwiej i szybciej możemy zdecydować się na konkretną ofertę. Jednym z takich rozwiązań są kalkulatory kredytowe które obliczają wysokość raty kredytu każdej bankowej oferty.

Kalkulator kredytowy samochodowy to narzędzie obliczające wysokość rat jedynie dla kredytów samochodowych bowiem każdy kalkulator dostosowany jest do konkretnego rodzaju kredytu. Nie da się bowiem obliczyć dokładnie raty kredytu samochodowego za pomocą kalkulatora kredytów gotówkowych i odwrotnie. Kalkulator kredytowy samochodowy poza podstawowymi pytaniami o oprocentowanie sumę i czas spłaty zadłużenie posiada również pytania dotyczące kredytowanego auta mianowicie kalkulator kredytowy samochodowy zwykle pyta o markę i model samochodu następnie o jego rynek pochodzenia czy jest to nowy samochód czy kupiony z drugiej reki oraz jaki jest jego rok produkcji.

Te i inne pytania pozwalają obliczyć ratę kredytu z większą dokładnością. Musimy jeszcze pamiętać, że rata obliczona przez kalkulator może nie równać się w 100% z tym co zaoferuje nam bank bowiem kalkulatory nie są w stanie przewidzieć zdolności kredytowej kredytobiorców, która to właśnie znacznie wpływa na wysokość raty kredytowej.

Jeśli kalkulator kredytowy samochodowy nie jest dla nas wystarczająca pomocą warto potwierdzić swój wybór sugerując się klasyfikacja ofert kredytowych w rankingach opracowanych przez porównywarki finansowe takie jak comperia.pl