Kalkulator kredytu samochodowego

5 listopada 2011

Z najnowszych badań opinii publicznej wynika, że Polacy coraz częściej kupują auta poprzez sieć. Tegoroczna sonda motoryzacyjna obejmuje zagadnienia związane z zakupami przez internet.

Wyraźnie wynika z niej, że społeczeństwo skupia swoją uwagę głównie na asortymencie on-line. Jednocześnie gros osób sygnalizuje odroczenie decyzji o zakupie samochodu do czasu ustabilizowania się sytuacji ekonomicznej kraju. Rynek motoryzacyjny zaskakuje konsumentów coraz to nowszymi trendami. Modyfikacje nie omijają również kwestii prawnych związanych z posiadaniem auta. Dotyczą one mi.in. współużytkowania pojazdów, oraz rozwoju technologicznego i związanych z nimi aplikacjami na telefony typu smartfon. Są to następstwa stale rosnących wymagań społeczeństwa i dynamicznego rozwoju kanałów komunikacyjnych.

Według badań przeprowadzonych przez jedną z wiodących firmy consultingowych nasi rodacy coraz poważniej traktują sieć jako platformę do robienia zakupów. Jednocześnie spada chęć obejrzenia auta w salonie. Wzrasta także dla portali społecznościowych w procesie kształtowania opinii. Większość ankietowanych potwierdziło to ,że biorą pod uwagę sugestie i opinie innych internautów. Pozytywną informacją jest wzmożone zainteresowanie pojazdami z linii ekologicznych. 30% ankietowanych potwierdziło użytkowanie samochodów, które napędzane są alternatywnymi źródłami energii. Kolejnym wnioskiem z przeprowadzonej ankiety jest fakt , iż spada przywiązanie i lojalność konsumentów wobec marki samochodów. Większość z badanych chciałoby wypróbować w ciągu następnych kilku lat auto z zupełnie innej półki. Coraz więcej osób deklaruje chęć skorzystania z wynajmu samochodów. Jest to kiepska wiadomość dla salonów samochodowych, które z czasem zaczną notować spadki sprzedaży. Pociąga to za sobą także spadek ilości zaciąganych kredytów samochodowych.

Póki co natomiast jest to perspektywa dalekobieżna. Kalkulator kredytu samochodowego to obecnie bardzo często używane narzędzie. Liczba osób, które marzą o własnych czterech kółkach jeszcze przez długie lata pozostanie nienaruszona. Dla wielu z nich kredyt to jedyna droga do własnego auta.

Potrzebujesz pilnie gotówki a nie wiesz ile będzie kosztowało Cię miesięczne zobowiązanie? Z pomocą przyjdzie Ci kalkulator kredytu samochodowego.