Auta terenowe używane

4 listopada 2011

Własny samochód to marzenie większości z nas. Wiele osób czuje się jednak zdezorientowanych gromem ofert. Decyzja o zakupie auta to poważna decyzja.

Kupujemy bowiem nie tylko środek transportu, ale również bezpieczeństwo i wygodę.  Czym kierować się przy wyborze auta? Dokonując zakupu pojazdu kierujemy się dwiema przesłankami: racjonalną i emocjonalną. Zdarza się, że występują w sprzeczności. Z jednej strony jesteśmy pewni słuszności wyboru danego auta ze względu na niskie spalanie, czy bezpieczeństwo jakie gwarantuje. Z drugiej strony nie daje on nam wystarczającego poczucia niezależności.

Zakup samochodu to coś więcej niż niezbędne narzędzie. To spełnienie naszej potrzeby komfortu i droga to spełnienia innych pragnień. Czym kierujemy się podczas zakupu pojazdu? Według sondaży większość rodaków, kupując samochód skupia się na jego ekonomiczności. Na drugim miejscu jest reputacja jaką cieszy się dany model auta oraz niezawodność. Dopiero na czwartym miejscu znajduje się kryterium wyglądu. Cena nie powinna być jedynym, najważniejszym wskaźnikiem – przekonują eksperci. Warto przy tym sprawdzić wyposażenie modeli z podobnej półki cenowej. Kolejnym zadaniem jakiemu musi sprostać przyszły kierowca jest wybór rynku, z którego auta pochodzi. Do wyboru jest rynek wtórny oraz pierwotny.

Coraz częściej możemy się spotkać z ofertami banków , które kredytują używane samochody. Według najnowszych statystyk, Polacy coraz częściej decydują się na auto terenowe używane. Jest to wariant bardzo wygodny i bezpieczny. Ceny aut terenowych sukcesywnie spadają. Do niedawna na taki komfort mogli sobie pozwolić nieliczni Dzisiaj sytuacji dynamicznie się zmienia.

Auto terenowe używane jest łakomym kąskiem, dla wszystkich którzy chcą poczuć siłę niezależności. Przesłanki emocjonalne w tym zakresie bywają bowiem silniejsze od tych racjonalnych.