Mamy wybór

10 października 2011

Sytuacja na rynku kredytowym niestety nadal nie jest najlepsza, szczególnie dla przedsiębiorców małych i średnich firm i wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorsza.

Jak bowiem twierdzą analitycy finansowi zbliża się do na druga fala kryzysu, która może być jeszcze gorsza niż pierwsza. Tymczasem duże firmy jeszcze jakoś sobie radzą, a banki również patrzą na nie przychylniejszym okiem. Nic więc dziwnego, że małe i średnie firmy coraz częściej decydują się na leasing. Zresztą nie tylko dlatego, iż leasing staje się konkurencyjny cenowo dla kredytów oraz dlatego, że trudno teraz o jakikolwiek kredyt, ale dlatego, że leasing jest z ekonomicznego punktu widzenie lepszym rozwiązaniem niż kredyt. Poza tym leasing oznacza ekonomiczne myślenie, a przedsiębiorcom bardzo zależy na tym, aby cena oferowanych usług nie była dla klientów barierą ograniczającą zastosowanie racjonalnych rozwiązań dostępnych na rynku.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nikt nie lubi zbyt dużo płacić za produkty usługi i my również, poza tym samo prowadzenie firmy wymaga wystarczająco dużo nakładów finansowych więc staramy się, aby nasze usługi były jak najbardziej korzystne dla naszych klientów –

W dobie tak poważnych trudności finansowych firm leasing bankowy może okazać się jedynym rozwiązaniem ich trudnej sytuacji finansowej. Biorący w leasing środki trwałe wcale nie muszą wykupić ich na własność. Płacą tylko  z góry określone raty miesięczne za będące w leasingu przedmioty. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju leasingu oraz wynegocjowanej umowy, a leasing bankowy dopuszcza taką możliwość. Poza tym system podatkowy w leasingu przemawia zdecydowanie na jego korzyść.

Pamiętajmy też o jeszcze jednej ważnej rzeczy, tani leasing bankowy jaki reprezentujemy nie oznacza bynajmniej produktu jakościowo słabego, ale konkurencyjnego cenowo, brak jest także ukrytych opłat w trakcie trwania umowy leasingowej, co w innych przypadkach często się zdarza. Poza tym nie zastawiamy na naszych klientów pułapek oraz nie stosujemy niejasnych procedur. Krótko mówiąc leasing bankowy to jasne i proste zasady.

Przedstawiciele tego funduszu podkreślają także bezpieczeństwo bfi, twierdząc, że gdyby tak nie było podcinaliby gałąź na której siedzi i funkcjonuje bfl.  Prawdą natomiast jest, że biznes to zawsze jakieś ryzyko, często bardzo duże ryzyko i dlatego na rynkach finansowych trzeba się liczyć z wieloma niespodziankami. Nie zawsze też kontrahenci okazują się lojalni i uczciwi. A przecież tylko na wzajemnym zaufaniu można budować jakąś przyszłość – nawet biznesową.