Tanie kredyty na zakup samochodów ciężarowych

25 lutego 2017

Czy tanie kredyty na zakup samochodów ciężarowych rozwiążą problemy firm transportowych? Być może częściowo. Obecnie przedsiębiorcy częściej biorą jednak samochody ciężarowe w leasing.

Zakup samochodu czy samochodów ciężarowych to duży wydatek nawet dla firm, które dobrze prosperują na rynku. To dlatego częściej kupują one auta za kredyty samochodowe lub biorą je w leasing. Problemem może też być znalezienie banku, który sfinansowałby zakup ciągnika siodłowego wraz z naczepą, bowiem najczęściej banki udzielają kredytów na samochody jedynie o ciężarze nieprzekraczającym 3,5 ton, a więc na samochody dostawcze. Można jednak sprawdzić ofertę Idea Banku. W banku tym można starać się o kredyt na zakup samochodu ciężarowego, ale na indywidualnych warunkach. Cena maksymalna również jest ustalana indywidualnie, podobnie jak marża oraz oprocentowanie. Bardzo ważna przy decyzji kredytowej będzie kondycja finansowa firmy oraz perspektywy rozwoju przedsiębiorstwa.

Tanie kredyty na zakup samochodów ciężarowych to nie tylko kredyty samochodowe. Mogą to być na przykład kredyty inwestycyjne czy też pożyczki hipoteczne. Oczywiście, jak to przy kredytach inwestycyjnych bywa, nie każda starająca się o taki kredyt firma go uzyska. Wszystko zależy od wiarygodności kredytowej przedsiębiorcy, branży firmy, kondycji finansowej przedsiębiorstwa, pozytywnej historii kredytowej oraz indywidualnej oceny banku. Ważne również będą zdolności negocjacyjne przedsiębiorcy ubiegającego się o kredyt. Niestety, to nie są tanie kredyty, tanich kredytów już nie ma. To naprawdę bardzo duże koszty, nawet dla firm dobrze prosperujących na rynku – dlatego najczęściej przy tego rodzaju decyzjach przedsiębiorcy stawiają jednak na leasing.

Firmy leasingowe, a jest ich na rynku coraz więcej, nie robią problemów z udzieleniem leasingu na samochody ciężarowe, a przedsiębiorcy mają szeroką ofertę i mogą w niej wybierać. Nie oznacza to oczywiście, że każda firma, która zgłosi się po leasing samochodu ciężarowego bez problemów go otrzyma. W przypadku leasingu również decyduje indywidualna ocena ubiegających się o leasing firm. Przedsiębiorcom odpowiada ten sposób finansowania inwestycji, ponieważ jest bardziej ekonomiczny od kredytów bankowych. Poza tym, wybierając odpowiedni rodzaj leasingu, przedsiębiorcy nie muszą kupować wyleasingowanych ciężarówek – chyba że tego chcą, ale to już ich decyzja.

W leasing można wziąć nie tylko samochody, ale dosłownie wszystko: z liniami energetycznymi, samolotami i okrętami włącznie.