Zero ofert dla przedsiębiorców

27 stycznia 2013

Niestety tak zwana posucha trwa obecnie na rynku dla osób korporacyjnych. Banki nie zachęcają klientów biznesowych do wkroczenia w ich oddziały.

Powodem jest niezwykle uboga oferta kredytów dla firm. Spowodowane jest to ogólnym spowolnienie gospodarczym, ale i odpuszczeniem sobie ze strony banków, które wolą skupić się na innych działaniach. Jak pokazują zestawienia z 2012 roku – mogliśmy , jako przedsiębiorcy liczyć na o wiele więcej. Instytucje finansowe raz na jakiś czas wychodziły z ciekawymi ofertami kredytów czy pożyczek.

Zapraszamy do przeczytania materiału. Dla klientów korporacyjnych miały również alternatywę atrakcyjnych rachunków rozliczeniowych. Jednak warunki się zmieniają oraz wymagania firm ulegają zmianie.   Dlatego banki powinny na bieżąco starać się o „dopieszczanie” swoich klientów. Niestety jest tak jak jest. W 2013 roku wiele banków zapowiada , że do połowy roku nic nowego nie pojawi się na rynku kredytowym. Kredyty inwestycyjne czy kredyty obrotowe były bardzo lubianymi kredytami, z których przedsiębiorcy często korzystali. Nie można jednak powiedzieć, że wszystkie oferty skierowane do przedsiębiorców są stare i nie atrakcyjne.

Okazuje się bowiem, że klienci mogą skorzystać z kilku nowości. Ową nowością jest między innymi oferta banku BGŻ, który w ostatnim czasie bardzo rozbudował swoją ofertę. Dodatkowo bank Millenium planuje wdrożenie nowego kredytu hipotecznego dla firm. Kredyty samochodowe dla firm w ogóle są coraz bardziej powszechne. Mają wiele zalet. Jednak wróćmy do wątku kluczowego.

Znany jest nam doskonale bank IDEA. Jest to instytucja, która skupia się w flagowej mierze na wdrażaniu kredytów i ofert skierowanych dla firm. Przez kilka ostatnich lat wyrobiła sobie renomę. Dzisiaj zamiast pożyczki wartej 15 tys PLn oferuje pożyczkę wartą 25 tys. PLN.