Kiedy marzą się cztery kółka

6 lutego 2013

Ponoć najlepszy kredyt samochodowy można dostać w Multibanku, który już jakby wyspecjalizował się w kredytach samochodowych. Tuż za nim w rankingu na najlepszy kredyt samochodowy znajduje się mBank, a więc są to dwa banki internetowe z grupy Bree.

Kiedyś w grupie najlepszych kredytów samochodowych królował alior bank ale to już przeszłość. Jednakże tak naprawdę mówiąc to w bankach trudno jest dostać nie tylko najlepszy kredyt samochodowy ale jakikolwiek kredyt. Niestety takie nastały czasy i nic na to nie poradzimy. A jeżeli banki nie chcą udzielać kredytów samochodowych to stoi rynek sprzedaż samochodów. A jak nie ma sprzedaży to stoi produkcja i koło się zamyka. Przecież wszyscy doskonale wiedzą, że samochodu kupowane są za kredyty samochodowe bowiem nikogo nie stać aby auto kupić za gotówkę. No może i stać pewną grupę ludzi ale jest to niewielka grupa.

Większość zamierzając kupić autu stara się o kredyt w banku no i oczywiście każdy chciałby mieć jak najlepszy kredyt samochodowy. Nie radzimy brać kredytu gotówkowego który jak wiadomo można przeznaczyć na dowolny cel, również na zakup samochodu, a to dlatego że kredyty gotówkowe są o wiele droższymi kredytami od kredytów samochodowych a poza tym kredyty gotówkowe z zasady są kredytami krótkoterminowymi. Kredyty samochodowe spłaca się o wiele dłużej nawet do 10 lat. Ale kredyty gotówkowe przeznaczone na zakup samochodu maja też swoje zalety, mianowicie samochód nie idzie wówczas w zastaw kredytu samochodowego i jego jedynym właścicielem jest kredytobiorca. Jeżeli ktoś ma zamiar starać się o kredyt samochodowy to musi pamiętać, że naraża się na dodatkowe koszty.

To znaczy samochód staje się zabezpieczeniem kredytowym a kredytobiorca zmuszony jest do wykupienia ubezpieczenia autocasco, które jak wiadomo do tanich się nie zalicza.