Banki co jakiś czas zmieniają warunki

28 listopada 2012

Banki co jakiś czas zmieniają warunki na jakich udzielają swoim klientom pożyczek. Dzięki temu często nie nadążamy za bankowymi nowościami.

A każdy dorosły człowiek, powinien orientować się w takich sprawach ponieważ dotyczą go w sposób bezpośredni. Kredyt samochodowy, kredyt hipoteczny czy gotówkowy – te wszystkie kredyty są w co drugim polskim domu. Kredyt bankowy jest to pożyczka na ręce kredytobiorcy na dowolny cel. Od kilku lat banki przeżywają prawdziwe oblężeni jeżeli chodzi o zainteresowanie kredytami. Okazuje się bowiem, że dzięki nim możemy sobie na coś pozwolić dużo szybciej niż oszczędnościami gromadzonymi przez lata. Mimo to kredyty mają jednak swoje określone procedury, którymi musimy się kierować podczas weryfikacji.

W niedługim czasie będzie nas czekała kolejna modyfikacja warunków udzielania kredytów. Jest nią Rekomendacja T , dzięki której będziemy mogli zwiększyć swoją zdolność kredytową. Nie będzie ona już odgórnie ustalana a banki będą miały na nią całościowy wpływ. Jest to zmiana , która łączy się z obniżką stóp procentowych , dzięki czemu potencjalny kredytobiorcy będą mogli łatwiej zaciągnąć kredyt na dużo atrakcyjniejszych warunkach. Obniżenie stóp procentowych również planowane jest na I kwartał 2013 roku, który już niedługo. Akcja kredytowa zostanie zwiększona i przyspieszona dzięki niższemu oprocentowaniu jakim banki będą raczyć swoich klientów.

Kredyt samochodowy czy kredyt mieszkaniowy dzięki temu będzie znacznie tańszy. Drugą ważną kwestią jest także to, że kredyty wszelkiego rodzaju są dzisiaj obarczone bardzo wymagającą weryfikacją zdolności kredytowej. Mimo to jednak jest tak, że dzisiaj banki bardzo dogłębnie analizują nasze możliwości finansowe. Stało się tak po fali niespłacanych rat kredytowych, które zaburzyły płynność finansową poszczególnych placówek bankowych.