Kredyt samochodowy bez BIK

28 września 2012

Banki udzielając nam kredytów zwykle wcześniej sprawdzają naszą zdolność kredytową oraz historie w biurze informacji kredytowej, wszystko zależy oczywiście z jakiego rodzaju zadłużenia korzystamy oraz na jaką sumę opiewa.

Im większe pieniądze chcemy pożyczyć z banku tym bardziej będzie on nas sprawdzał. Czy jest więc możliwy kredyt samochodowy bez BIK lub kredyt hipoteczny bez zabezpieczeń? Odpowiedz, jest tylko jedna bowiem nie.

Kredyt samochodowy bez BIK to jedynie twór parabanków, które kuszą klientów łatwymi formalności, niemniej jednak należy liczyć się z tym, że gdy kredytodawca niezbyt dokładnie sprawdza nasza zdolność kredytową będzie się to równało z wyższym oprocentowaniem niż standard na rynku. Na kredyt samochodowy bez BIK decydują się więc osoby, które mają niewielkie szanse na zaciągnięcie kredytu samochodowego w normalnym banku bowiem ich historia kredytowa nie opowiada się za nimi, warto więc zaznaczyć, że nawet jeśli kiedykolwiek zalegaliśmy z ratami albo nie spłacamy nawet najmniejszego zadłużenia, wszystkie informacje o naszych zadłużeniach zapisane są w biurze informacji kredytowej w skrócie BIK-u.

Kredyt samochodowy bez BIK możliwy jest więc z parabankach baz innych instytucjach specjalizacyjnych się w udzielaniu podobnych kredytów. Należy pamiętać, że decydując się na takie zadłużenie ponosimy większe koszty związane z wysokim oprocentowaniem. Być może lepszym rozwiązaniem byłoby spłacenie innych zadłużeń a dopiero później zaciągnięcie normalnego kredytu samochodowego.

W dzisiejszych czasach nie ma problemu z wzięciem kredytu, jednak należy pamiętać, że przecież każde zadłużenie trzeba spłacać w terminie, w przeciwnym razie można się nabawić poważnych kłopotów finansów, z tak zwanej spirali kredytowej trudno się wydostać.